נכתב על ידי רותם רוזמרין
Rotem Rozmarin
Microsoft P-TSP Linux & DevOps
CTO Aztek, Cloud Architect & DevOps

Azure תומכת כבר בכמה גרסאות הפצה גדולות של לינוקס, כמו CentOS ו-openSUSE, אבל עכשיו מיקרוסופט הולכת צעד אחד קדימה ומציעה גישה לשרתים ((instances שלRed Hat Enterprise Linux באמצעות חנות היישומים שבפלטפורמת הענן.
זוהי תוצאה של שיתוף הפעולה בין חברות מיקרוסופט ו,Red Hat- אשר נועד לסייע ללקוחות באימוץ מחשוב ענן היברידי, תוך מתן אפשרויות בחירה וגמישות רבות יותר ביישום פתרונות Red Hat על פלטפורמת הענן של מיקרוסופט.
גרסאות ההפצה של לינוקס המוצעות בחנות היישומים שלAzure הן Red Hat Enterprise Linux 6.7 ו- Red Hat Enterprise Linux 7.2 . מיקרוסופט מבהירה, כי משתמשים המעוניינים לנצל כל אחת משתי הגרסאות של Red Hat Enterprise Linux, יידרשו לשלם תשלום שעתי בנוסף לתשלום הנוכחי עבור Azure.
על-מנת להבטיח למנויי Red Hat שנרכשו דרך חנות היישומים של Azure תמיכה וערך מוסף ייחודי ומשולב, Red Hat ו‎מיקרוסופט מאפשרות למנויים גישה ישירה לפורטל הלקוחות של Red Hat ובכך להנות ממלוא הערך הארגוני בעבודה מול חברת Red Hat, וזאת כחלק משירות התמיכה לפי-דרישה של Azure.
בנוסף, מיקרוסופט החלה גם לתת אישורים למספר אימג׳ים ((images של לינוקס, אשר נוצרו על ידיBitNami עבור חנות היישומים שבפלטפורמת הענן. השמועות מדברות על כך שבמהלך החודשים הקרובים, צפויים אימג׳ים נוספים לקבל אישור.
מיקרוסופט הודיעה גם על הזמינות הכללית של שירותAzure Container Service , אשר פותח בשיתוף פעולה עם Docker ו-Mesosphere. אשר מאפשר ליצור ולנהל בקלות ב-Azure (clusters) מכונות וירטואליות אשר הוגדרו מראש באמצעות רכיבי קוד פתוח נפוצים”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *