כיצד ניהול נכון של הסכמי רישוי יכול לחסוך לארגון עד כ- 40% מעלויות מערכות הפעלה ב- Azure

מאת גל אהרון יהל, מנהלת לקוחות Enterprise

האם יש ברשותכם רישיונות Windows Server Data Center, המכוסים ב- Software Assurance? האם אתם משלמים על מערכות הפעלה ב- Azure?

אם התשובה לשאלות אלו היא כן, כדאי שתכירו את Azure Hybrid Benefit (A-HUB) – הטבת שימוש היברידי בשרתי Windows להתקנה בו זמנית ב- On- Premise וב- Azure.

הקמת מכונות וירטואליות במסגרת שירותי IaaS ב- Azure כרוכה בעלויות עבור מערכות הפעלה העשויות לנוע בין מאות לאלפי דולרים בחודש.

A-HUB מאפשר לחסוך עד 40% מעלויות מערכות הפעלה ב- Azure באמצעות שימוש ברישוי הקיים בארגון – ללא צורך בהחלפת מערכות קיימות וללא כל עלות נוספת.

למעשה, מיקרוסופט מאפשרת להפריד את רכיבי מערכות ההפעלה בעת הקמת ה- VM ולנצל את הרישוי הקיים בארגון, כך שלקוחות שברשותם רישיונות Windows Server Data Center עם SA בתוקף יכולים לעשות שימוש מקביל בהתקנות מקומיות ובמכונות וירטואליות ב- Azure וכך לחסוך כסף רב על מערכות ההפעלה.

הידעת?

חוקי הרישוי חלים גם על התקנות ב- Azure, כך שכל רישיון Windows Server Data Center עבור 2Proc או לחילופין 16Core מאפשר הקמה של עד שתי מכונות וירטואליות בעלות עד 8 ליבות כל אחת או מכונה אחת בעלת 16 ליבות.

מינימום הרישוי שמגדירה מיקרוסופט מחייב בחינה של הנכסים הקיימים בארגון ומיפוי ההתקנות – גם המקומיות וגם ב- Azure, על מנת להשקיע את משאבי הרישוי באופן מיטבי.

כחלק מהשירות ללקוחותינו, יועצי הרישוי של אזטק יוכלו לנתח עבורך את הסכמי הרישוי שברשות הארגון ולייעץ כיצד לנצל את הסכמי הרישוי באופן האופטימלי ביותר.

 

אין לכם רישיונות Windows Server Data Center המכוסים בSA? ניצלתם את כל הרישיונות שברשותכם לטובת A-HUB?

מומלץ לבצע בדיקה של רכישה של רישוי נוסף תחת ההסכם הקיים או דרך תכנית CSP! לא פעם יהיה לרכישה שכזו יתרון תמחורי על פני רכישה ישירות תחת Azure.

הידעת?

כיום ניתן לשייך רישוי Windows Server בדיעבד למכונות קיימות ולהתחיל לחסוך כסף ללא צורך להקים מכונות מחדש

 

לסיכום, 

הטבת A-HUB הינה הטבה שיכולה לחסוך לארגון מאות ואף אלפי דולרים בשנה ובשל כך אף משתלם לבדוק כדאיות של רכישה של רשיונות Windows Server Data Center עם SA.

אנו עומדים לרשותך על מנת לעזור ולייעץ לך כיצד ניתן לנהל את הסכמי הרישוי של הארגון באופן האופטימלי ביותר לצרכי הארגון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *